Představení sochy Michala Gabriela Levitace

Galerie plastik Vás srdečně zve na slavnostní představení sochy Michala Gabriela Levitace. Veřejná prezentace díla za přítomnosti autora se uskuteční v rámci programu znovuotevření hořického muzea v pátek 26. dubna 2016 od 16 hodin. O soše promluví galeristka Mgr. Lucie Pangrácová.

V rámci výstavních aktivit Galerie plastik byla v nově kultivovaném prostoru před městským muzeem instalována exteriérová socha Michala Gabriela Levitace. Jedná se o první dílo z možného cyklu exteriérových soch a objektů současných českých umělců, která by v dalších letech mohla oživovat severní část náměstí a případně odkazovat na aktuální výstavy současného umění v Galerii plastik, která je situována mimo centrum města.

Po seznámení s lokalitou severního náměstí doporučil Michal Gabriel v Hořicích osadit sochu Levitace z nerezové oceli, která je instalována na vysokém pylonu ze stejného materiálu. Dílo, které na první pohled působí až technicistním dojmem, si žádá aktivní přístup diváka. Výroba sochy a její osazení v Hořicích bylo umožněno díky podpoře Ing. Rudolfa Kaspera, který je jedním z předních východočeských mecenášů umění. Michal Gabriel a Rudolf Kasper dílo Hořicím na sezónu 2019 bezplatně zapůjčili.

Michal Gabriel "Levitace"
Michal Gabriel „Levitace“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *